6/01/2013

BU GAZ Bİ HARİKA DOSTUM!! #direngaziparki #Tayipİstifa


Evet 2 gündür ülkenin heryerinde yapılan eylemlere biz de sessiz kalamadık ve burcuyla güvenparkta toplanmak üzere 2de kızılaydaydık.
  O saatlerde sadece güvenparkta küçük bir grup sıkışlıtırılmış polis tarafındangazlanıyodu.İlk kez böyle bi ortama düştüğümüz için doğal olarak korkup geri kaçtık. Daha sonra burcu eve dönmek zorunda kaldı bende kolejden gelen arkadaşlarıma ulaşmak için ancak kaçabildiğimiz meclis parkından kızılay meydanına yürümeye başladım. Tam meşrutiyet girişine geldiğimde starbucksın önünde gazlama başladı.
  Sadece 3-5 kişilik gruplar olduğu halde sokaklara gazlama yapılmaya devam edildi meşrutiyet konur karanfil tamamen gazla savuşturuldu. Çevre halkı olayla alakasız insanlar ve esnaf perişan bi şekilde kaçıştılar. Bende kolejden gelen arkadaşıma ulaşmaya çalışırken kaça kaça mithatpaşaya geldim. Arkadaşımla buluşup baya bi gaz yedikten sonra temiz olduğuna karar verdiğimiz ziya gökalpte biraz soluklandık.Sonra güvenparka geçmesine izin verilmeyen insanların kolejde toplandığı haberini alıp oraya yürüdük, bu arada sürekli gaz yiyoruz maske eşarp süt limon yürüyoruz.
En sonunda kolejde bi grup toplanıp kızılaya doğru yürümeye başladık ve bikaç kez gazlanarak ileri geri hareket ettik. Tam mithatpaşaya gelmiştik derken panzer üzerimize gelmeye başladı ve ondan kaçtık hayatımda bu kadar göt korkusuyla kaçtığımı bilmem tazyikli su beni teğet geçti çantam su süt ve limon doluydu koşmamı engelliyodu. Sonra bi ara sokağa dalıp panzerden kaçmaya devam ettik ve bi apartmanın kapısına gizlendik. Bizim gibi koşamayan dobik bi çocukta bizimle birlikte o kapıya gizlendi ghsjfgafgs (of ne biçim saklandık varya offf %10umuz gizli gerisi komple dışarda). Sonra bu grupla devam edip ziya gökalpten biraz daha ilerleyebildik.


                                                
Bu arada güvenparka gitmeyi bırak 100metre ilerlemek bile imkansızdı. Polis gruPlar birleşmesin büyük kalabalık toplanmasın diye 3-5 kişinin bile peşine düşmüş durumdaydı. Sonra yine gazdan kaçarak sakaryaya attık kendimizi orda bi grup bariyerle sıkıştırılmış sürekli gazlanıyodu 1 saat falan telwenin orda dikildik arada ilerledik arada geri kaçtık. Sonra okuldan arkadaşlardan kuğuluda toplanılcağı haberini aldık ve madem güvenparka ulaşamıyoruz oraya gidelim dedik. Direk yukarı yürüyüp beğendiğin oraya çıktık oralar temiz ve sakindi biraz soluklanmış olduk. Yine bi telefon geldi ve herkesin atatürk bulvarında toplandığını öğrenip oraya yöneldik. Nerdeyse dün taksimde oluşturulan kalabalık burda da oluşurmuş sonunu göremiyoduk tunustan güvenparka kadar bütün cadde gidiş geliş insanlarla kaplıydı. Bu arada meşrutiyet ziya gökalp ve atatürk bulvarı kapalı olduğu için otobüs seferleri iptaldi.Orda verimli bi eyleme katılabildik bi ara polis 10dk taşla saldırmıcakmış dendi ve biraz daha yaklaşabildil güvenparka.Güvenparkta eylemciler kıstırılmış ve neler oluyo hiç öğrenemedik.Zaten hiçbir şekilde twitter ve facebooka bağlanamıyoduk. Neyse çok yaklaşınca yine gazlama yapıldı ve karanfil sokağa kaçtık. Gaz sürekli hissediliyodu ama artık alışmıştık ve etkilenmiyoduk ama yakınımıza biyere atılınca yine kaçıp konurdan temiz bi yere çöküp dinlendik. En son yıpranıp yorgunluktan geberdiğimiz için eve gitmeye karar verdik eve doğru yürürken ziya gökalpe uğrayıp köprüye taşla vurarak ses çıkarma işine katıldık 1 saat falan sürekli ritm tuttuktan sonra evimize döndük.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder