5/05/2014

Pupa | YF Blog Tur

Anime adı: Pupa
Bölüm Sayısı: 12
Gösterim Tarihi: 10 Ocak 2014- 28 Mart 2014
Tür: Fantastik, Korku, Shounen, Psikolojik
Yazar: Sayaka Mogi

" "Ölüm" ve "hayatın" kardeşleri Utsutsu ve yume Hasagawa'nın birden bire kendilerini yapayalnız bulmalarının hikayesi. Bir gün, Yume gizemli kırmızı bir kelebek görür ve vücudu bir metamorfoz geçirerek, insanları yiyen bir canavara dönüşür. Utsusu, küçük kız kardeşini normale döndürmenin yollarını aramaya başlar."

Öncelikle zaten 4 dklık animeye opening ending koymuş 3 dkya indirmişsiniz... İki cümle ediyorlar, bazen sadece birkaç oniichan la animeyi bitiriyorlar kjsdhfkjds... 3 dklık olmasına rağmen bazı bölümlerde ilerlemek istedim... Böyle yapana kadar 1 tane 30 dklık bi ova çıkarın olsun bitsin.

Her korkulu filmin başında biri size oraya gitme gibi uyarılarda bulunur ve ısrarla gidersiniz :) Burda da öyle başladı işler...Özetlersek kız kardeş 12 bölüm boyu abisini yiyor. Bir de çok duygusal anlarmış gibi arkaya hüzünlü müzik dayamışlar ama kızın o çiğneme suratı ve sesleri alttan gelen abinin çığlıkları... Zaten izlemeden de tahmin edilebilir bi durum o yüzden spoiler sayılmaz.Aslında bütün yazımı bir tek gifle halledebilirim ama neyse.

Bütün kesmeli deşmeli ısırmalı yerlere sansür koymuşsunuz ama sesleri yetti... Genel olarak ne niye oldu nasıl oldu nasıl bitti belirsiz yani animesini yapmışsınız ama neden belirsiz... Belki devamı için mangaya rağbet olur şimdi o açıdan reklam sayılabilir ama onun dışında bir işe yarar tarafı yok benim için. Zaten anime oniichan-lezzetli-oniichan'dan ibaret. Bazı şiddet içerikli kısımları oyuncak ayılarla anlatmışlar o kısımları sevdim (tek sevdiğim kısım). Aslında mangada bu kısımlar açık açık gösteriliyo ama animede artık çocuklar izler diye mi niye böyle yaptınız bilmem. 

Ama anime bittiğinde, DAFUQ DİD I JUST WATCH... oldum :)

Bide ilk bölümde böyle bi durum var bi buna sövmek istiyorum olm bi dön bak neye konuşuyosun çekip vursana ÇEKİP VURSANAAA!! oldum...
Openingi ve çizimleri sevdim yalnız, Ibuki Kido ve Erii Yamazaki'den - http://www.youtube.com/watch?v=TTQKv1zE_X0
Endinge naptınız ecchi mi katmaya çalıştınız bilemedim ama hoş değil, Kusuma San Shimai'den  - http://www.youtube.com/watch?v=XPxfKhbRkwQ


 Hissettiğim kadar sövemedim bir daha mı izlesem, daha çok tiksinsem, daha çok yazsam oldum ama elim gitmedi, benden bu kadar...


1 yorum:

  1. Öğk yaaa bu nasıl bir animedir/mangadır Allahım. :D Ben gidim de yaoilerimi okuyayım bari böle animelerden hayır gelmez bana. :)

    YanıtlaSil